Uygulama ve OTT Analitiği

Uygulamalar, Sosyal Medya ve videolar internet trafiğinde büyük artışı tetikleyen unsurlardır. Bulut Hizmetleri, IoT ve 5G dönüşümü gibi ilgili teknolojiler, mobil ve sabit ağlar için temeldir. CSP'ler, ağ altyapılarını yalnızca daha yüksek hız için değil, aynı zamanda hizmet kalitesi (QoS) için de geliştirmelidir. Popüler uygulamalar, sosyal medya hizmetleri veya OTT'lerdeki hizmet bozulmaları müşteri deneyimini büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle, sadece ağ değil, aynı zamanda uygulamalar ve OTT'ler de yakından analiz edilmeli ve izlenmelidir.


Uygulamalar, Sosyal Medya ve videolar internet trafiğinde büyük artışı tetikleyen unsurlardır. Bulut Hizmetleri, IoT ve 5G dönüşümü gibi teknolojiler, mobil ve sabit ağlar için temel taşları oluşturmaktadır. CSP'ler, ağ altyapılarını yalnızca daha yüksek hız için değil, aynı zamanda hizmet kalitesi (QoS) için de geliştirmelidir. Popüler uygulamalar, sosyal medya hizmetleri veya OTT'lerdeki hizmet bozulmaları müşteri deneyimini büyük ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle, sadece ağ değil, aynı zamanda uygulamalar ve OTT'ler de yakından analiz edilmeli ve izlenmelidir.

Argela Uygulama ve OTT Analitiği, Uygulama, Uygulama Kategorisi ve Protokole göre Veri Aktivitesi hakkında bilgiler ile telekom operatörleri için uygulamalara ve OTT trafiğine ilişkin görüş açısı sağlar. OTT trafik hacmi ve TCP metrikleri hakkında ayrıntılı bilgiler ve ayrıntılı iş hacmi analizi ile popüler uygulamalara erişim sırasındaki sorunları tanımlar.

Uygulamadan uygulama kategorisine, uygulama kategorisinden uygulamaya dogru ayrıntılı inceleme ve uygulama, uygulama kategorisi ve protokol seçenekleri için zaman bazlı detaya inebilme, hücre düzeyine, ağ ekipmanına, cihazlara veya APN'lere kadar inerek detaylı analiz edebilme imkanları sunar.

Daha fazla bilgi için Argela ekibi ile iletişime geçin: contact@argela.com.tr

6