Ar-Ge Projeleri

Araştırma ve Geliştirme, AR-GE

ARGELA, telekomünikasyon alanındaki eşsiz tecrübesi ile Ar-Ge ve inovasyonun gücüne inanmaktadır. Yüksek kaliteli ve teknolojik varlıklar geliştirmeye odaklanan ARGELA, inovasyonu ve araştırmayı ürünlerinin yaşam döngüsünün vazgeçilmez bir parçası olarak tanımlamaktadır.

ARGELA'nın Ar-Ge çalışmaları konusundaki sicili ile gurur duyuyoruz. Şirket bugüne kadar 30'dan fazla ulusal ve uluslararası Ar-Ge projesini başarıyla tamamlamıştır. Bu projelerden 8'i Avrupa Birliği (AB) (1 H2020 programı, 7 FP7 programı), ikisi Türkiye Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından, 22'si ise Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından finanse edilmektedir. Bu projeler sırasında oluşturulan sayısız çözüm, standardizasyon çalışması, patent ve belgelerin yanı sıra, yaratılan etki sonucunda şirket toplam beş Celtic-Plus Mükemmellik Ödülü'ne layık görülmüştür.

ARGELA, Open Networking Foundation (ONF) gibi açık kaynak topluluklarında dünyanın önde gelen telekom operatörleriyle işbirliği yaparak Ar-Ge çalışmalarını bir adım öteye taşımış ve bu iş birlikleri ONF'nin SDN Tabanlı Geniş Bant Erişimi (SEBA) çözümünün üretilmesiyle sonuçlanmıştır. Argela ve Netsia'nın ONF'nin SEBA çözümüne dayanan Broadband (BB) Suite ürünü, geniş bant erişim ağını yazılımlaştıran ve ayrıştıran dünyanın ilk SDN tabanlı ürünüdür.